Uživatel nepřihlášen
Herní moudra
RSS kanál blogu
Píše: jame39s - Rubrika: Blogy
Blog nevyjadřuje názor redakce Zing, více zde.

PREVIEW: Raven´s Cry

Neděle 13.7.2014 20:55 - Autor: jame39s
To se mi líbí

PREVIEW: Raven´s CryKdysi to byla 2. světová válka, nedávno zombíci a teď piráti! Ano, máme na mysli fenomén v herní branži, kterou započal Assassin´s Creed: Black Flag a už se začíná s hrami s pirátskou tématikou trhat pytel. Jednou z prvních opravdu slušně vypadajících her z prostředí pirátů se jeví i Raven´s Cry, dílko od polských vývojářů, kteří mají mimochodem na triku i povedené RPG Two Worlds II.

Hlavním hrdinou tohoto příběhu bude jistý Christopher Raven. Vyrván z náručí svých nejbližších už jako malý chlapec, zmítající se mezi děsuplnými vzpomínkami na minulost, jehož budoucnost postrádá jakýkoliv smysl. S vidinou lepších zítřků se odstěhuje do Nového světa, kde se snaží zapomenout na to, co se kdysi stalo. V prosluněném tropickém ráji se však musí potýkat se starou záští i novými nebezpečenstvími, až jednoho krvavého odpoledne přijde Christopher během náhlého výbuchu násilí nejen o svou rodinu, ale také o levou ruku. Sny o koupeli v krvi těch, jež připravili jeho rodinu o život, ho pomalu ale jistě přivádějí k šílenství. Utápí se v rumu a nebýt jednoho osudného setkání, při kterém přijde na stopu vrahů svých příbuzných, kdo ví, co by se s ním stalo. Morálně zpustošený a roky rumu a nenávisti pokřivený Christopher se vydává na cestu za krvavou pomstou a tím, jemuž se chce pomstít je tzv. Neville Scrantone zvaný Ďábel, kapitán pirátské tlupy Ďáblovi zaprodanci.

Raven´s Cry bude temné pirátské RPG, které vás nebude vodit za ručičku
Raven´s Cry bude temné pirátské RPG, které vás nebude vodit za ručičku

Raven´s Cry bude opravdu temné pirátské RPG a bojový systém je tomu jasným důkazem. Hrdina bude moci zabíjet nepřátele mnoha způsoby, přičemž mu v tom bude pomáhat i široká paleta historických střelných zbraní a šavlí, navíc doplněná o Christopherův hák. Tvůrci o něm tvrdí tvrdí: ,,Christopherův hák mu slouží nejen jako přípomínka tragédie z dětství, ale zároveň také jako brutální nástroj pomsty, který hraje zásadní roli v unikátním, plynulém spojení klasického sekání nepřátel s dalšími soubojovými technikami. (…) Raven’s Cry vám v boji nabídne jenom málo pomůcek, a tak budete muset být neustále ve střehu, připraveni k okamžité reakci. Hra Raven’s Cry usiluje spíše o realismus, než aby vás vedla za ručičku, a proto nečekejte žádné světelné paprsky představující trajektorii vašich dělových koulí ani funkci automatického zaměřování, která by vám pomohla připravit nepřítele několika přesnými zásahy o všechny stěžně.“

Do bojů zasáhne také hrdinův havran, který je jeho věrným společníkem už od dob té hrůzné tragédie. Havran se prý stane nástrojem pomsty a bude nápomocný např. při odlákávání pozornosti nepřátel.

Hra zatím vypadá po grafické stránce velice dobře, jen aby to nedopadlo jako s Watch Dogs...
Hra zatím vypadá po grafické stránce velice dobře, jen aby to nedopadlo jako s Watch Dogs...

Christopher se v průběhu hry dostane k mnoha lodím, z nich prý jen několik získáte legální cestou. Lodě půjdou zřejmě „najímat“ útočením na ostatní konvoje, čímž si vlastně budete vydělávat na živobytí. Vaším úkolem bude drancovat dobyté lodě a vnášet tím větší strach a nejistotu do vod Karibiku!

Ve hře bude fungovat jakýsi systém reputace. Bude zde figurovat několik frakcí, přičemž když si některou znepřátelíte, zlepšíte si věhlas u jiné. Navíc budete moci plout pod různými vlajkami, načež se k vám podle toho budou různé frakce chovat.

Pokud budete chtít, aby vám posádka věrně sloužila, tak se o ni budete muset vzorně starat
Pokud budete chtít, aby vám posádka věrně sloužila, tak se o ni budete muset vzorně starat

Jako schopný kapitán se pak také budete muset starat o vaši posádku a dohlížet na to, aby jí nic nechybělo. Jak tvrdí tvůrci, posádka bude plnit úkoly tak dobře, jak se o ně budete starat vy. Jediný liknavý nabíječ děl totiž může představovat rozdíl mezi životem a smrtí, proto bude nezbytné vaši posádku dostatečně nasytit a včas jí zaplatit.

Raven´s Cry zatím vypadá jako velice slibné pirátské RPG. Na obrázcích hra vypadá velmi dobře a sliby vývojářů o otevřeném světě, příběhu o pomstě či zajímavě znějícím bojovém systému (výčet všech prvků naleznete zde) jsou taktéž skvělé, jen je splnit. Naštěstí se ale už brzy dozvíme celou pravdu, neboť hra vychází již 14. října 2014 na PC, PlayStation 3, PlayStation 4 a Xbox 360.

Zhlédněte také další díl našeho pořadu Gamers TV!

Tisk
Hodnocení:
( Zbývá 8 hlasů pro zveřejnění hodnocení ) Ohodnoťte článek kliknutím na hvězdičku.
 

Napsat nový komentář

Komentář k blogovému článku PREVIEW: Raven´s Cry
Pro psaní musíte být přihlášen.
[+] Smajlíci
:gun: :-) 8-) ;-) :angry: :-D :lol: :dance: :thumbup: :shock: :-( :nah: :lala: